Новеньку арену “Юність” у Запоріжжі глядачі заповнили вщент. Подивитися на чемпіона Франції останніх чотирьох років і найбагатший клуб Європи прийшли 3,5 тисячі цінувальників гандболу.

Високий статус суперника всуміш із дебютним матчем “Мотора” в елітній групі Ліги чемпіонів спричинили навколо події справжній ажіотаж.

Попри напханий зірками склад, французький “Парі Сен-Жермен” усе ніяк не може зійти на вершину найпрестижнішого клубного турніру Європи. Минулого сезону парижани задовольнялися лише третім місцем, поступившись у півфіналі співвітчизникам із “Нанта”.

12 вересня, м. Запоріжжя, арена “Юність”
“Мотор” – “Парі Сен-Жермен” 29:35

• Мотор: Айдас Малашинскас (6), Борис Пуховський (5), Юрій Кубатко (4), Павел Пашковскі (3), Євгеній Буйненко (3), Жарко Пешевскі (3), Максим Бабічев (2), Олексій Шинкель (2), Ігор Сорока (1)
  • ПСЖ: Недім Ремілі (8), Люк Абало (5), Ніколя Карабатіч (5), Сандер Саґосен (3), Тьєррі Омеє (3), Мікел Ганссен (3), Бенуа Кунку (2), Люка Карабатіч (2), Уве Ґенсгаймер (2), Лука Степанчіч (1), Генрік Тофт Гансен (1).

Перебіг поєдинку

Відкрила рахунок у протистоянні українська команда. Дебютний м’яч “Мотора” в елітній групі закинув македонський легіонер Жарко Пешевскі. Упродовж перших дев’яти хвилин запоріжці на рівних змагалися з французьким опонентом, обмінюючись із ним вдалими кидками.

Проте двохвилинне вилучення Олексія Шинкеля дало змогу парижанам захопити лідерство у три м’ячі. Навіть перебуваючи в меншості, “Мотор” не соромився нав’язувати опонентам власну гру, скорочуючи відставання.

Проте індивідуальний клас гравців “ПСЖ” давався взнаки. Гандболісти запорізької команди раз по раз йшли на грубощі, щоб зупинити суперників. Через це за перший тайм “Мотор” назбирав чотири двохвилинних вилучення, а французький клуб збільшив відрив до 5 голів.

Одразу після перерви наша команда заробила право на пенальті, яке вдало реалізував Айдас Малашинскас. Утім, на кожен гол запоріжців суперники відповідали власними влучними кидками, а коли розігрувач “ПСЖ” Люка Карабатіч упродовж півтори хвилини закинув двічі, наставник “Мотора” Патрік Ромбель вимушено взяв тайм-аут.

Слова польського тренера, вочевидь, не надихнули гравців, адже сценарій поєдинку вони так і не змінили. За рахунку 24:29 на 51-й хвилині Малашинскас вдруге вдало реалізував 7-метровий кидок. Проте “ПСЖ” відповів на це м’ячами лінійного Генріка Тофта Гансена та воротаря Тьєррі Омеє.

Зрештою, скоротити відрив “Мотору” не судилося. Підсумковий рахунок 29:35. Найкращим бомбардиром нашої команди став литовець Айдас Малашинскас, в активі якого 7 м’ячів. У парижан найрезультативнішим був Недім Ремілі, який вразив ворота “Мотора” 8 разів.

Що чекати далі

Чемпіон України вперше в історії бере участь в елітній групі Ліги чемпіонів. Відмінність її від інших полягає у тому, що тут надзвичайно великі шанси потрапити в 1/8 фіналу.

Якщо у групах C і D з шести команд у плей-оф виходять лише дві, то в групах А і В з вісьмох продовжують змагатись аж шість. Водночас щасливчики нижчих груп мусять ще вибороти квиток в 1/8 фіналу в стикових матчах, тоді як учасники елітних груп напряму потрапляють до 16-ти найкращих, а переможці – одразу у чвертьфінал.

А отже, де вищі ставки, там і крупніші гравці. Окрім ще одного матчу з “ПСЖ”, “Мотору” доведеться поборотися з низкою європейських грандів.

Вже 23 вересня запоріжців чекає виїзна гра з чемпіоном Данії, “Скьєрном”. Данці, як і ми, цього сезону здобули право виступати в еліті. А от у минулому розіграші саме ця команда не пустила “Мотор” в 1/8, вибивши українців на етапі плей-оф. Перемігши “Скьєрн” 32:30, ми поступилися на виїзді 26:33 і завершили виступи в Лізі чемпіонів.

("Мотор" проти "Скьєрна". Фото: Українська гандбольна ліга
“Мотор” проти “Скьєрна”. Фото: Українська гандбольна ліга

Потім, за тиждень, у третьому турі “Мотор” прийме чемпіона Угорщини, “Пік Сегед”. Клуб останніми роками досить успішно виступає в єврокубках. Торік “Сегед” дістався чвертьфіналу ЛЧ, а у 2014-му тріумфував у Кубку Європейських гандбольних федерацій (ЄГФ).

До кінця року запорізька команда має також зіграти з найтитулованішим клубом Хорватії “Заґребом” (команда виграє національну першість впродовж 16 років поспіль), 22-разовим чемпіоном Словенії “Целє” і переможцем ЛЧ 2014 року, німецьким “Фленсбурґ-Гандевіттом”.

Окрему увагу слід надати листопадним протистоянням “Мотора” з чинним віце-чемпіоном турніру, французьким “Нантом”. У сезоні-2016/17 українська команда на груповому етапі перемогла французів (34:32) і зіграла з ними внічию (26:26). Однак тепер “Le H” підходять до поєдинків у ролі явного фаворита.

Очевидно, що за підбором виконавців і досвідом “Мотор” навряд чи посяде перше місце. Однак цілком імовірно, що запоріжці змагатимуться за середину турнірної таблиці разом із “Скьєрном” і “Сегедом”.