Національна паралімпійська збірна із зимових видів спорту тріумфувала на Чемпіонаті світу в Канаді. Спортсмени везуть додому 42 медалі: 9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових. Така кількість нагород піднесла їх на першу сходинку у загальному медальному заліку.

Навіть в останній день змагань українська команда не залишила суперникам жодного шансу – чотири медалі. Тарас Радь (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) та Оксана Шишкова (порушення зору) завоювали срібні медалі на лижних перегонах. Людмила Ляшенко та Григорій Вовчинський (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі) вибороли “бронзу”.

Чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону відбувається раз на два роки. У 2017 році українські паралімпійці також забрали найбільшу кількість медалей – 47.

Цьогоріч чемпіонат тривав з 15 до 24 лютого у канадському місті Прінс-Джордж.

Історична медаль у сноубордінгу

Мешканка Закарпаття Аннамарі Данча змогла вибороти світове “срібло” у дисципліні паралельний слалом. Срібна медаль стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. Віце-чемпіонкою Данча стала 5 лютого під час змагань у Парк-Сіті, що в штаті Юта (США).

Сноубордистка Аннамарі Данча. Фото: НОК

Українка була сенсацією чемпіонату. За результатами кваліфікації спортсменка увійшла до числа 16-ти фіналісток лише передостанньою. Але всі подальші перегони вона завершувала першою. У 1/8 фіналу вона перемогла у німкені Чейєн Лох, яка до кваліфікації увійшла з другим результатом. У чвертьфіналі Аннамарі випередила польку Александру Круль, а у півфіналі взагалі обійшла бронзову чемпіонку Олімпійських ігор-2018 німкеню Рамону Хофмайстер.

Під час фінальних перегонів вона на мить поступилась швейцарці Жюлі Цоґґ – різниця склала менше однієї секунди.

Підготувала Юлія Далецька, “Український інтерес”