Українські паралімпійці влаштували справжній фурор у канадському місті Принс Джорж, де триває чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону. Минуло п’ять днів змагань, і Україна впевнено посідає першу сходинку у загальному медальному заліку. У скарбничці синьо-жовтих 36 медалей: 8 золотих, 14 срібних та 14 бронзових.

Вдалим для нашої команди виявився четвертий день змагань – біатлон. 21 лютого українці поповнили арсенал своїх нагород одразу на вісім медалей.

“Золото” у гонці отримав Тарас Радь (ураження опорно-рухового апарату, клас сидячі) та Людмила Ляшенко (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі). Одразу за Людмилою фінішну пряму перетнула Олександра Кононова, яка у цій же гонці здобула “срібло”.

Також срібні медалі завоювали Григорій Вовчинський (ураження опорно-рухового апарату, клас стоячі), Дмитро Суярко (порушення зору) та Оксана Шишкова (порушення зору).

А Андріана Капустей (порушення зору) та Анатолій Ковалевський (порушення зору) принесли Україні по бронзовій нагороді.

Історична медаль у сноубордінгу

Мешканка Закарпаття Аннамарі Данча змогла вибороти світове “срібло” у дисципліні паралельний слалом. Срібна медаль стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. Віце-чемпіонкою Данча стала 5 лютого під час змагань у Парк-Сіті, що в штаті Юта (США).

Сноубордистка Аннамарі Данча. Фото: НОК

Українка була сенсацією чемпіонату. За результатами кваліфікації спортсменка увійшла до числа 16-ти фіналісток лише передостанньою. Але всі подальші перегони вона завершувала першою. У 1/8 фіналу вона перемогла у німкені Чейєн Лох, яка до кваліфікації увійшла з другим результатом. У чвертьфіналі Аннамарі випередила польку Александру Круль, а у півфіналі взагалі обійшла бронзову чемпіонку Олімпійських ігор-2018 німкеню Рамону Хофмайстер.

Під час фінальних перегонів вона на мить поступилась швейцарці Жюлі Цоґґ – різниця склала менше однієї секунди.

Підготувала Юлія Далецька, “Український інтерес”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.