Мешканка Закарпаття Аннамарі Данча змогла вибороти світове “срібло” у дисципліні паралельний слалом. Срібна медаль стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. Віце-чемпіонкою Данча стала 5 лютого під час змагань у Парк-Сіті, що в штаті Юта (США).

Українка була сенсацією чемпіонату. За результатами кваліфікації спортсменка увійшла до числа 16-ти фіналісток лише передостанньою. Але всі подальші перегони вона завершувала першою. У 1/8 фіналу вона перемогла у німкені Чейєн Лох, яка до кваліфікації увійшла з другим результатом. У чвертьфіналі Аннамарі випередила польку Александру Круль, а у півфіналі взагалі обійшла бронзову чемпіонку Олімпійських ігор-2018 німкеню Рамону Хофмайстер.

Під час фінальних перегонів вона на мить поступилась швейцарці Жюлі Цоґґ – різниця склала менше однієї секунди.

До цього на чемпіонатах світу українка не могла піднятись вище 15-ї сходинки.

Трійка переможців чемпіонату. Аннамарі Данча (зліва), Жюлі Цоґґ (у центрі) та німкеня Рамона Хофмайстер. Фото: НОК
Трійка переможців чемпіонату. Аннамарі Данча (ліворуч), Жюлі Цоґґ (у центрі) та німкеня Рамона Хофмайстер. Фото: НОК

Ще одна українка – Олександра Мальована – показала 34-й результат під час перегонів.

Зараз українці та британці посідають 21 місце загального рейтингу чемпіонату. В обох країнах по одній срібній медалі.

Україна стала 24-ю країною, яка має медалі мундіалю зі сноубордингу.

До речі, у 2010 році Данча виборола “золото” чемпіонату серед юніорів.