Український спортсмен Дмитро Підручний став тріумфатором чемпіонату світу з біатлону у шведському Естерсунді. Він обігнав всіх суперників гонки переслідування. Уперше в історії вітчизняного біатлону Україна здобула “золото” світової першості. Цікаво, що для Підручного медаль стала першою в його кар’єрі.

Дмитро подолав 12,5 кілометра за 31 хвилину та 54 секунди. При цьому він лише двічі промахнувся під час першої стрільби. Всі інші перепони українець відпрацював ідеально.

Раніше “синьо-жовті” могли похизуватися лише двома “бронзами” ЧС – за одиночне змагання та естафету.

Другим у гонці став норвезький спортсмен Йоганнес Тінгнес Бо, відставши від Підручного на 8 секунд. Трійку лідерів замкнув француз Кентен Фійон Має – 17 секунд після фініша Дмитра.

Дмитро Підручний народився 5 листопада 1991 року на Тернопільщині. За свою спортивну кар’єру він встиг взяти участь в двох зимових Олімпіадах – у 2014 та 2018 роках.

До речі, Дмитро – старшина Національної гвардії України та інструктор спортивного клубу Нацгвардії.

Тріумф українських біатлоністів-паралімпійців

Національна паралімпійська збірна України із зимових видів спорту тріумфувала на чемпіонаті світу в Канаді. Змагання тривали з 15 до 24 лютого у місті Прінс-Джордж.

Українці привезли додому 42 медалі: 9 золотих, 16 срібних та 17 бронзових. Така кількість нагород піднесла їх на першу сходинку у загальному медальному заліку.

Українські паралімпійці виграли чемпіонат світу. Фото: Прес-служба НКСІУ

Чемпіонат світу з лижних перегонів та біатлону відбувається раз на два роки. У 2017 році українські паралімпійці також забрали найбільшу кількість медалей – 47.

Перша українська медаль зі сноубордінгу

Мешканка Закарпаття Аннамарі Данча змогла вибороти світове “срібло” у дисципліні паралельний слалом. Медаль стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. Віце-чемпіонкою Данча стала 5 лютого під час змагань у Парк-Сіті, що в штаті Юта (США).

Сноубордистка Аннамарі Данча. Фото: НОК

Українка стала сенсацією чемпіонату. За результатами кваліфікації, спортсменка увійшла до числа 16-ти фіналісток лише передостанньою. Але всі подальші перегони вона завершувала першою. У 1/8 фіналу вона перемогла у німкені Чейєн Лох, яка до кваліфікації увійшла з другим результатом. У чвертьфіналі Аннамарі випередила польку Александру Круль, а у півфіналі взагалі обійшла бронзову чемпіонку Олімпійських ігор-2018 німкеню Рамону Хофмайстер.

Під час фінальних перегонів вона на мить поступилась швейцарці Жюлі Цоґґ – різниця склала менше однієї секунди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.