Українці здобули срібну та бронзову медалі на чемпіонаті Європи з більярдного спорту Снукер у Сербії. Загалом у змаганнях взяли участь представники 20 країн.

Бронзову нагороду чемпіонату в категорії команд чоловіків завоювали Владислав Вишневський та Антон Казаков. Цікаво, що їхня медаль стала першою в історії України в цьому виді спорту.

Українці здобули перші в історії України медалі зі снукеру. Фото: Міністерство молоді та спорту

Одразу після них “срібло” взяв Алан Тріґґ. Він став другим серед чоловіків старшої вікової групи masters.

Чемпіонат тривав з 29 травня до 9 червня у Белграді.

Перші в історії України

Цьогоріч українці впевнено підкорюють п’єдестали, які раніше були недосяжними. Зокрема, у лютому мешканка Закарпаття Аннамарі Данча змогла вибороти світове “срібло” у дисципліні паралельний слалом. Медаль стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. Раніше на чемпіонатах світу Данча не могла піднятись вище 15-ї сходинки.

Сноубордистка Аннамарі Данча. Фото: НОК

У березні Дмитро Підручний став тріумфатором чемпіонату світу з біатлону у шведському Естерсунді. Він обігнав всіх суперників гонки переслідування. Уперше в історії вітчизняного біатлону Україна здобула “золото” світової першості. Цікаво, що для Підручного медаль стала першою в його кар’єрі. Дмитро подолав 12,5 кілометра за 31 хвилину та 54 секунди.

Дмитро ПІдручний. Фото: biathlonworld.com

А у квітні молодий український сноубордист Михайло Харук став чемпіоном світу серед юніорів. Змагання відбувалися у словенському місті Роглі. Михайло переміг у дисципліні паралельний слалом та став проривом перегонів.

Михайло Харук завоював золото чемпіонату світу серед юніорів. Фото: Ski Federation of Ukraine