У французькому Валь-д’Уазі відбулись міжнародні змагання Meeting Féminin du Val d’Oise. Це престижний захід, на який з’їжджаються легкоатлетки вищої категорії з різних країн. Участь у ньому є важливим кроком у підготовці професіональних спортсменок світового рівня. Змагання відбуваються щорічно  вже протягом восьми років.

Цьогоріч українські спортсменки не лише показали гідні результати, а й здобули одразу три “золото”. У стрибках у довжину золота медаль Україні принесла 23-річна Марина Бех-Романчук, з результатом у 6,6 метра.

4. Оксана Окунева – 1,85 метра.

У забігу на 400 метрів представниці Україна завоювала одразу дві медалі. Золотою призеркою стала 23-річна Тетяна Мельник, фінішувавши за 52,87 секунди. “Бронза” дісталась 29-річній Анна Ярощук-Рижикова, яка фінішувала з результатом у 53,14 секунди.

У 60-метровому забігу з перешкодами другою прибігла Ганна Плотіцина, поступившись білорусці Ельвірі Герман лише на 0,1 секунди.

Також українка Марина Кіліпко, взявши висоту 4,40 метра, посіла п’яте місце в змаганнях зі стрибків з жердиною.

Цьогорічні українські чемпіони

Зауважимо, що 2019 рік розпочався для українських спортсменів досить вдало.

Минулого тижня Аннамарі Данча із Закарпаття здобула “срібло” у дисципліні паралельний слалом на Чемпіонаті світу зі сноубордингу. Срібна медаль стала першою за всю історію цього виду спорту в Україні. Віце-чемпіонкою Данча стала 5 лютого під час змагань у Парк-Сіті, що в штаті Юта (США).

Українка була сенсацією чемпіонату. Під час фінальних перегонів вона лише на мить поступилась швейцарці Жюлі Цоґґ – різниця склала менше однієї секунди.

Трійка переможців чемпіонату. Аннамарі Данча (зліва), Жюлі Цоґґ (у центрі) та німкеня Рамона Хофмайстер. Фото: НОК
Трійка переможців чемпіонату. Аннамарі Данча (ліворуч), Жюлі Цоґґ (у центрі) та німкеня Рамона Хофмайстер. Фото: НОК

Минулого місяця українські стрільці Олена Костевич та Олег Омельчук обійшли всі змішанні пари та стали найкращими у стрільбі з пневматичного пістолету на дистанції 10 метрів. Пара не лише піднялась на п’єдестал турніру H&N Cup у Мюнхені, а ще й встановила новий світовий рекорд. Спортсмени завершили змагання з результатом у 488,3 бала. Раніше абсолютним рекордом вважався результат російських спортсменів – 488,1.

Олена Костевич та Олег Омельчук святкують перемогу у Мюнхені. Фото: НОК

Гарно себе проявили наші тенісистки під час чемпіонських перегонів WTA Australian Open-2019. Перша ракетка України Еліна Світоліна потрапила у топ-10, посівши дев’яту сходинку чемпіонату. Уже вдруге поспіль вона пробивається до чвертьфіналу, але не може обійти своїх опоненток. Світоліна завершила змагання із 431 балом.

Можна не сумніватись, що це не останні перемоги наших спортсменів, а ми зичимо їм успіху та наснаги у подальших змаганнях.

Підготувала Соломія Флюнт, “Український інтерес”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.