Після поразки від “Шахтаря” у Харкові “Рома” поступилася “Мілану”, однак здобула важливі перемоги над “Наполі” та “Торіно”. Вже сьогодні римляни вдруге зустрічатимуться з українською командою вдома, де й вирішуватиметься доля путівки до чвертьфіналу Ліги чемпіонів. Захисник італійців Жуан Жезус запевняє, що дві перемоги додали впевненості його команді, однак знає, що із донеччанами “вовкам” буде складно. Він і його команда ладні зробити все, аби не пропустити “помаранчево-чорних” до наступної стадії. “Український інтерес” розповідає, що очікує “Шахтар” на “Стадіо Олімпіко”.

Перша зустріч

У Харкові “Рома” почала гру з контролю м’яча та небезпечних контратак. Протягом першого тайму “гірникам” вдалося більше тримати м’яч, проте італійці атакували вдвічі ефективніше (за створеними моментами та ударами по воротах), через що вони й відкрили рахунок.

Однак у другій половині гри “Шахтар” почав атакувати значно активніше та гостріше. Спочатку Ракицький вивів Феррейру до воріт суперника довгою передачею, після чого аргентинець обіграв Маноласа та зрівняв рахунок. А згодом Фред вивів свою команду вперед шедевральним ударом зі штрафного.

Чого очкувати сьогодні

Навряд чи римська команда зазнала кардинальних змін протягом трьох тижнів, тому очікувати чогось нового від неї не варто. Відтак “Рома” розпочне сьогоднішній поєдинок дуже активно, намагаючись одразу взяти ініціативу до своїх рук. До рішучих дій італійців спонукатиме невтішний результат першого матчу та власні вболівальники. Футболісти “Роми” намагатимуться зробити все, аби “Шахтарю” не вдавалося комбінувати. Тому українська команда має зіграти максимально сконцентровано в обороні, а під час перехоплення виходити до атаки завдяки довгим передачам. У харківській грі та останньому матчі проти “Ворскли” “гірники” яскраво показали, як це потрібно робити.

Італійці схильні до командних помилок, про що говорив і тренер “Роми” Ді Франческо. Складно не помилятись, коли суперник диктує настільки швидкий темп. Донеччани здатні завести суперника у глухий кут, непомітно нав’язуючи свою гру. Окрім того, римляни дуже нестабільні на всьому відрізку матчу. Це підкреслив Ді Франческо, сказавши, що не можна гарно зіграти 45 хвилин і думати, що цього достатньо для виходу до чвертьфіналу.

Ді Франческо. Фото: ФК “Шахтар”

У першій грі “помаранчево-чорним” вдавалося гостро атакувати, попри стартовий натиск суперника. Однак вони не змогли реалізувати створені моменти, а згодом пропустили контратаку у відповідь, помилилися під час захисних дій, унаслідок чого першими пропустили. Відтак не дивно, чому тренер “гірників” Паулу Фонсека говорить, що для того, щоб на рівних протистояти “вовкам”, потрібно ідеально зіграти в обороні.

Паулу Фонсека. Фото: ФК “Шахтар”

“У будь-якому випадку ми розуміємо, наскільки складна гра очікується, і ми мотивовані. Не слід порівнювати “Рому” і “Наполі”. “Рома” прекрасно виступає у Лізі чемпіонів, вона обіграла “Атлетіко” і “Челсі” вдома, так що прекрасно розуміємо, що буде складно”, – додав керманич.

До Рима у складі “Шахтаря” не поїхали травмовані Малишев і Кривцов, а також дисклваліфікований Срна. Однак ці втрати звичні для команди цього року, тому Фонсека може традиційно обійтися без цих виконавців. Також серйозних проблем зі складом не має Ді Франческо: все ще у лазареті Грегуар Дефрель і Рік Карсдорп.

Гра на “Стадіо Олімпіко” розпочнеться 13 березня о 21:45. Подивитися поєдинок можна на телеканалах “Україна” та “Футбол 1”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.