8 жовтня Національний олімпійський комітет України нагородив найкращих спортсменів і тренерів місяця. Відзнаки отримали лавреати травня та вересня Ярослава Магучіх і Жан Беленюк.

3 травня 2019 року Ярослава Магучіх взяла “золото” першого етапу “Діамантової ліги” ІААФ в стрибках у висоту. В 17 років вона стала наймолодшою переможницею в історії змагань “Діамантової ліги”.

В липні Ярослава стала наймолодшою атлеткою світу, яка подолала двометрову планку в стрибках у висоту. Також Магучіх зайняла друге місце у змаганнях зі стрибків у висоту на чемпіонаті світу в Досі, встановивши особистий рекорд – 2,04 метра. Українка знову стала наймолодшою медалісткою серед учасників в усіх дисциплінах.

Мама спортсменки – пані Ольга – розповіла “Українському інтересу”, що Ярослава прийшла у спорт за прикладом своєї сестри. Наприкінці вересня дівчина відсвяткувала повноліття, і тепер окрім кар’єри легкоатлетки, Ярослава планує стати кваліфікованою тренеркою.

Президент українського НОК Сергій Бубка зазначив, що Ярославу по праву можна назвати зіркою вітчизняної легкої атлетики. В такому юному віці стрибунку номінували на премію Європейських Олімпійських Комітетів “Найкращий літній європейський юний спортсмен 2019”. Вона потрапила до п’ятірки фіналістів відбору.

Інший лавреат – Жан Беленюк – на вересневому чемпіонаті світу з греко-римьскої боротьби повернув собі світову першість у ваговій категорії 87 кілограмів. Спортсмен, а разом з тим народний депутат, вдруге у своїй кар’єрі виграв золоту медаль чемпіонату світу. В Нур-Султані спортсмен також виборов собі путівку на Олімпійські ігри-2020 в Токіо.

Загалом це третє “золото” борця у 2019 році: окрім чемпіонату світу, він здобув звання чемпіона Європи та Європейських ігор.