Сьогодні, 7 серпня, скарбничка України поповнили відразу чотири олімпійські медалі. Загалом українці на Іграх в Токіо вже вибороли 18 нагород – одну золоту, п’ять срібних та дванадцять бронзових медалей, повідомляє НОК України.

У загальнокомандному заліку Україна посідає 41-е місце, на першому – Китай, другому – США, третьому – Японія.

18-та медаль на Олімпіаді в Токіо

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх виграла бронзову медаль у стрибках у висоту на Олімпіаді в Токіо. Їй вдалося взяти висоту 2 м. Золото – в багаторазової чемпіонки світу та Європи, 28-річної легкоатлетки з ОКР Марії Ласіцкене (2,04 м), срібло – в 24-річної австралійки Ніколи Макдермот. Ще дві українки фінішували на четвертому та восьмому місцях.

Магучіх стала однією з трьох спортсменок, яким піддалася висота 2 м. Ласіцкене взяла 2,02 з першої спроби, Макдермот – з другої, чим встановила рекорд Океанії. Оскільки для українки взяття цієї висоти турнірного значення не мали (через попередні невдалі спроби на інших висотах вона все одно залишилася б на третьому місці), після першої невдачі вона перенесла ще дві спроби на висоту 2,04 м, яку змогла взяти тільки Ласіцкене.

Загалом у фіналі стрибків у висоту брали участь три українки. Першою змагання на висоті 1,96 завершила 23-річна Юлія Левченко, яка посіла восьме місце. Вона має в активі срібло чемпіонату світу, срібло та бронзу чемпіонату Європи, золото Юнацької Олімпіади і чемпіонатів Європи серед молоді, а також бронзу чемпіонату світу серед молоді.

26-річна киянка Ірина Геращенко фінішувала четвертою: їй не вдалося взяти висоту 2 м. Геращенко є чинною віце-чемпіонкою Європи з легкої атлетики в приміщенні, а також призеркою чемпіонатів Європи та світу.

17-та медаль на Олімпіаді в Токіо

Бронзову фінальну крапку своїх виступів на Олімпійських іграх в Токіо поставили наші дівчата у синхронному, тепер – артистичному плаванні у групі. Золото в командному змаганні здобули представниці ОКР з результатом 196,0979 бала, а срібло – китаянки (193,5310). Українські синхроністки набрали 190,3018 бала.

До складу української команди входять Марта Фєдіна, Анастасія Савчук, Владислава і Марина Алексіїви, Катерина Резник, Єлизавета Яхно, Аліна Шинкаренко та Ксенія Сидоренко, усі вони представляють Харків.

Це перша групова нагорода, яку дівчата вибороли на Олімпійських іграх та друга – в Токіо. Раніше Марта Фєдіна та Анастасія Савчук виграли бронзу в парі, де золото так само отримали спортсменки ОКР, а срібло – китаянки.

Ось як самі дівчата оцінюють цю історичну медаль. “Емоції у нас найяскравіші тому що, ми до цієї перемоги довго йшли і до кінця ще не усвідомлюємо, що трапилося, але дуже щасливі, раді, за всю нашу країну, за всю команду, за весь тренерський штаб. Пишаємося, що ми змогли це зробити”.

16-та медаль на Олімпіаді в Токіо

Неймовірно драматичним став фінальний поєдинок боксерського турніру Олімпійських ігор у ваговій категорії до 75 кг, за підсумками якого українець Олександр Хижняк здобуває срібну нагороду!

Перші два раунди вирішальної зустрічі із представником Бразилії Еберта Соузою наш співвітчизник впевнено перемагав, та на останніх хвилинах третього раунду все ж пропустив удар суперника, який вирішив долю поєдинку.

“Дуже хотілося перемогти. І зараз важко прокоментувати фінальний поєдинок. Напевне, ще потрібно ще попрацювати, щоб заслужити золоту медаль. Буду продовжувати підготовку, попереду Париж”, – поділився полтавський боксер з пресслужбою Національного олімпійського комітету України, відзначивши, що неодмінно матиме нагоду на  реванш.

“Олімпійські ігри важко порівняти з іншими змаганнями. Тут всі супротивники дуже сильні. І перший суперник і останній – їх важко порівнювати. Але це дійсно високопрофесійні спортсмени. Я вже боксував з бразильцем і перемагав його. Сподіваюсь, в майбутньому ми зустрінемось знов і я його переможу”, – додав Хижняк.

15-та медаль на Олімпіаді в Токіо

Неймовірний початок 15-го змагального дня і 15-та медаль України у Токіо-2020! Українські каноїстки Людмила Лузан та Анастасія Четверікова – срібні призерки Олімпійських ігор!

У фінальному заїзді на дистанції 500 метрів наші дівчата поступилися лише чемпіонкам світу, представницям Китаю Сюй Шисяо і Сунь Меня та фінішували з результатом 1.57,499. Третіми стали представниці Канади.

“Це командна робота. Ми один одному допомагаємо, адже робимо одну справу. Медаль – це неймовірне щастя і я дуже рада за нас з Настею. Ми так мріяли про Олімпіаду і стільки років до цього йшли. І ось ми в двійці найкращих. Це щось нереальне, не можу у це повірити. Дякуємо всім за підтримку”, –  поділилася Людмила Лузан.

“Присвячую цю нагороду своєму тренерові – Юрію Чебану. Він показав, що олімпійський п’єдестал – реальний. І звісно, дуже вдячна моїй подрузі по команді – Люді, без якої б ця нагорода була  неможливою. Це дзвіночок на “золото” в Парижі. Китай нехай остерігається”, – відзначила Анастасія Четверікова.