На Іграх ХХХІІ Олімпіади Україна отримала 12-ту нагороду. Її виборола каноїстка Людмила Лузан, яка відкрила медальний рахунок для наших веслувальників в олімпійському Токіо, повідомляє НОК України.

24-річна веслувальниця з Івано-Франківська Людмила Лузан здобула бронзу у веслуванні на байдарках і каное. На змаганнях вранці в четвер, 5 серпня, вона фінішувала третьою у дисципліні каное-одиночка на 200-метровій дистанції з результатом 47,034 секунди, обійшовши на 0,08 секунди польську спортсменку і чинну чемпіонку Європи Дороту Боровську.

Золоту медаль завоювала американка Невін Харрісон, другою фінішувала Лоренс Вінсент-Ляпонт з Канади. Жіноча програма у каное-спринті є дебютною у програмі олімпійських ігор у Токіо.

“Вдячна всім своїм наставникам. Я мріяла перемогти, але це мої перші Олімпійські ігри. Впевнена – на мене ще чекають золоті здобутки. Попереду моя коронна дистанція на 500 м у двійці. То ж не буду зупинятися та продовжу боротися разом з Анастасією Четверіковою», – відзначила Людмила Лузан.

Нагадаємо, в активі українських олімпійців вже є одна золота, дві срібні та дев’ять бронзових медалей.