Український гімнаст Ковтун – чемпіон Європи серед юніорів (ВІДЕО)

Ілля Ковтун – посередині. Фото: скріншот

Український спортсмен Ілля Ковтун виборов “золото” чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики серед юніорів. Він став найкращим у вправі на паралельних брусах.

Українець отримав оцінку 14.000 балів, пише XSport. Змагання відбувалися у шотландському Глазго. Юніори змагалися паралельно з дорослими спортсменами.

Іллі Ковтуну лише 15 років. Цьогоріч він приєднався до збірної України за кілька днів до чемпіонату Європи. Протягом довгого часу спортсмен відновлювався після травми коліна.

Перший в історії об’єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту відбувався в шотландському Глазго та німецькому Берліні. Участь взяли 4,5 тисячі спортсменів. Вони змагалися в плаванні, стрибках у воду, синхронному плаванні, плаванні на відкритій воді, велотреку, велошосе, маунтінбайку, веломотокросу, гольфі, спортивній гімнастиці, академічному веслуванні, триатлоні та легкій атлетиці. Переможець у кожному виді спорту стає чемпіоном Європи.

Хто з українців іще підіймався на п’єдестал

Плавець Михайло Романчук здобув чергову перемогу на Чемпіонаті Європи з плавання (у межах об’єднаного чемпіонату Європи). Це стало його другим “золотом” на змаганнях. Він проплив першим на дистанції 800 метрів вільним стилем.

Український плавець Михайло Романчук. Фото: AP

Срібні нагороди здобули 20-річна донеччанка Єлизавета Яхно й 22-річна харків’янка Анастасія Савчук. Друге місце вони посіли в технічній програмі з синхронного плавання серед дуетів.

Єлизавета Яхно й Анастасія Савчук – ліворуч. Фото: Getty Images

Окрім того, збірна України завоювала срібну медаль у довільній програмі та золоті в комбінованій і технічній програмі із синхронного плавання. За команду виступали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Валерія Апрелєва, Олександра Кашуба, Яна Наріжна, Катерина Різник, Аліна Шинкаренко, Марина та Владислава Алексіїви та Марта Федіна. Наймолодшій учасниці 16 років, найстаршій – 22 роки.

Збірна України із синхронного плавання завоювала другу медаль. Фото: НОК

До того ж, в індивідуальній технічній програмі Єлизавета Яхно взяла “срібло”.

22-річний Роман Гладиш зі Львова взяв золото з велотреку в дисципліні скретч. Це – індивідуальна велогонка на дистанції 15 кілометрів. Більшу частину гонки Роман провів у відриві від основної групи.

Перед початком перегонів Романа вважали фаворитом змагань – українець не підвів. Фото: Getty Images

Дует Любов Басова та Олена Старикова фінішували другими в командному спринті на велотреку. Для 30-річної Басової з Вінниці це вже п’ята медаль чемпіонатів Європи, а для 22-річної харків’янки Старикової – перша на дорослому чемпіонаті.

Любов Басова та Олена Старикова виграли “срібло” Євро-2018 з велотреку. Фото: AFP

Українська четвірка з академічної греблі: Євгенія Довгодько, Анастасія Коженкова, Олена Буряк та Дарина Верхогляд – завоювали срібло. А 28-річна Діана Димченко з Київської області взяла “бронзу” в жіночій одиночці. Торік Діана стала чемпіонкою світу з прибережного веслування.

Мікс-дует Олег Колодій і Софія Лискун взяли “золото” зі стрибків у воду. 25-річний миколаївець і 16-річна луганчанка обійшли німців і росіян.

Українці взяли “золото” зі стрибків у воду серед змішаних команд. Фото: Getty Images

Олена Старикова стала срібною призеркою з велотреку. 22-річна харків’янка в гіті на 500 метрів поступилася тільки росіянці.

Український плавець Говоров виборов “золото” на чемпіонаті Європи на дистанції 50 метрів батерфляєм. Він показав результат 22,48, що на 0,31 соту гірше від його ж світового рекорду.

Легкоатлетка Ганна Рижикова виборола “срібло”. Вона бігла дистанцію 400 метрів. Дівчина подолала її за 54,51 секунди.

Ганна Рижикова. Фото: Жорстка атлетика

Наталія Прищепа стала першою в історії спортсменкою, яка захистила титул чемпіонки Європи з бігу на дистанції 800 метрів. Вона здобула перемогу з часом 2 хвилини 38 секунд.

Легкоатлетка Марина Бех виборола “срібло”. В останньому стрибку Бех показала кращий результат сезону – 6,73 см, і завоювала “срібло” європейської частини.

Стрибунка Бех принесла Україні 25 медаль ЧЄ з літніх видів спорту. Фото: НОК України

Станом на 18:00 неділі, 12 серпня – останнього дня змагань, у скарбничці вітчизняних спортсменів – 25 нагород: 8 “золота”, 12 “срібла” та 5 “бронзи” – 7 загальнокомандне місце з 26 країн.