Українські синхроністки здобули “золото” на чемпіонаті Європи

Українська збірна з синхронного плавання здобула золоті медалі на чемпіонаті Європи у шотландському місті Глазго, повідомляє Національний олімпійський комітет.

За збірну виступали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Валерія Апрелєва, Вероніка Гришко, Олександра Кашуба, Яна Наріжна, Катерина Різник, Аліна Шинкаренко, Марина та Владислава Алексєєва, Марта Федіна, Олександра Коваленко. Наймолодшій учасниці 16 років, найстаршій – 22 роки.

Єлизавета Яхно та Анастасія Савчук здобули також срібні нагороди в технічній програмі з синхронного плавання серед дуетів. Попереду в Яхно ще виступ в сольній програмі.

До 12 серпня в шотландському Глазго триватиме перший в історії об’єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту. У скарбничці вітчизняних спортсменів уже вісім нагород: три “золота”, чотири “срібла” та одна “бронза”.

Український плавець Михайло Романчук переміг на дистанції 400 метрів вільним стилем. Після срібної медалі Євро-2017 (1 500 метрів вільним стилем) хлопець уперше в кар’єрі завоював золото континентальної першості на довгій воді.

Роман Гладиш зі Львова взяв золото з велотреку в дисципліні скретч. Це – індивідуальна велогонка на дистанції 15 кілометрів. Більшу частину гонки Роман провів у відриві від основної групи.

Дует Любов Басова та Олена Старикова фінішували другими в командному спринті. Для 30-річної Басової з Вінниці це вже п’ята медаль чемпіонатів Європи, а для 22-річної харків’янки Старикової – перша на дорослому чемпіонаті.

Українська четвірка з академічної греблі: Євгенія Довгодько, Анастасія Коженкова, Олена Буряк та Дарина Верхогляд – завоювали срібло. А 28-річна Діана Димченко з Київської області взяла “бронзу” в жіночій одиночці. Торік Діана стала чемпіонкою світу з прибережного веслування.