У хорватському Осієку, на чемпіонаті Європи зі стрільби з пневматичної зброї на дистанції 10 метрів українці завоювали аж два “золота”.

Павло Коростильов став переможцем у вправі ПП-3, набравши 241,3 бала. Українцю вдалося випередити серба Даміра Мікеца, який отримав 239,9 очка, а також італійця Джузеппе Джордано з балом 219,4.

Павло Коростильов, переможець у вправі ПП-3. Фото: НОК України

Українці виявилися найкращими ще й у змаганнях змішаних команд. Олена Костевич та Олег Омельчук вибороли 486 балів. До трійки лідерів також увійшла пара з Росії з балом 485,1 та дует стрільців із Сербії, які набрали 418,6 бала.

Олена Костевич та Олег Омельчук, переможці в змаганнях змішаних команд. Фото: НОК України

Національний олімпійський комітет України назвав цю переможну дату “золотим днем в Осієку”.

Цікаво, що в січні 2019-го українські стрільці Олена Костевич та Олег Омельчук обійшли всі змішанні пари та стали найкращими у стрільбі з пневматичного пістолету на дистанції 10 метрів. Пара не лише піднялася на п’єдестал турніру H&N Cup у Мюнхені, а ще й встановила новий світовий рекорд. Спортсмени завершили змагання із результатом у 488,3 бала. Раніше абсолютним рекордом вважався результат російських спортсменів – 488,1.

Нагадаємо, що минулого року на етапі Кубка світу з кульової стрільби в Мюнхені перемогу в дисципліні “стрільба з пневматичного пістолета” на дистанції 10 метрів здобула українка Олена Костевич, випередивши китаянку Ван Цянь та кореянку Кім Мінджун.

Тоді в змаганнях змішаних команд також перемогли цьогорічні лідери Олена Костевич та Олег Омельчук, які вибороли “золото” в сербів із різницею всього в 0,2 бала.

На цьогорічному чемпіонаті світу Україна вперше завоювала перемогу з біатлону. Український спортсмен Дмитро Підручний став тріумфатором чемпіонату світу з біатлону у шведському Естерсунді. Він обігнав усіх суперників гонки переслідування. Уперше в історії вітчизняного біатлону Україна здобула “золото” світової першості.