Українка взяла “срібло” чемпіонату Європи з велотреку

Олена Старикова стала срібною призеркою з велотреку на об’єднаному чемпіонаті Європи. 22-річна харків’янка в гіті на 500 метрів уступила тільки росіянці.

Ця дисципліна на час – жінки мають якнайшвидше зі старту проїхати півкілометра. Українка здолала дистанцію за 33,593 секунди, її середня швидкість – 53,582 кілометра за годину.

Раніше Олена разом із Любов Басовою взяли “срібло” в командному спринті.

Перший в історії об’єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту триватиме до 12 серпня в шотландському Глазго. Участь беруть 4,5 тисячі спортсменів. Вони змагаються в плаванні, стрибках у воду, синхронному плаванні, плаванні на відкритій воді, велотреку, велошосе, маунтінбайку, веломотокросу, гольфі, спортивній гімнастиці, академічному веслуванні, триатлоні та легкій атлетиці.

Наразі у скарбничці вітчизняних спортсменів уже 13 нагород: чотири “золота”, вісім “срібла” та одна “бронза” – сьоме загальнокомандне місце із 24 країн.

Хто з українців іще підіймався на п’єдестал

Так, 21-річний Михайло Романчук із Рівного переміг на дистанції 400 метрів вільним стилем. У фінальному запливі українець збільшував свою перевагу над суперниками на кожних ста метрах і в підсумку показав час 3:45.18. Цей результат став кращим цього сезону в Європі та третім у світі.

Норвежець Генрік Крістіансен, який здобув “срібло”, відстав від Романчука на цілий корпус (3:47.07).

На Євро-2018 Михайло Романчук (у центрі) виступить також на дистанції 800 метрів вільним стилем. Фото: Getty Images

До того ж, Михайло взяв “срібло” на 1 500 метрах вільним стилем – такий самий результат у хлопця був на минулорічному чемпіонаті світу.

Срібні нагороди здобули також 20-річна донеччанка Єлизавета Яхно й 22-річна харків’янка Анастасія Савчук. Друге місце вони посіли в технічній програмі з синхронного плавання серед дуетів.

Єлизавета Яхно й Анастасія Савчук – ліворуч. Фото: Getty Images

Окрім того, збірна України завоювала срібну медаль у довільній програмі та золоті в комбінованій і технічній програмі із синхронного плавання. За команду виступали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Валерія Апрелєва, Олександра Кашуба, Яна Наріжна, Катерина Різник, Аліна Шинкаренко, Марина та Владислава Алексіїви та Марта Федіна. Наймолодшій учасниці 16 років, найстаршій – 22 роки.

Збірна України із синхронного плавання завоювала другу медаль. Фото: НОК

До того ж, в індивідуальній технічній програмі Єлизавета Яхно взяла “срібло”.

22-річний Роман Гладиш зі Львова взяв золото з велотреку в дисципліні скретч. Це – індивідуальна велогонка на дистанції 15 кілометрів. Більшу частину гонки Роман провів у відриві від основної групи.

У 2017 році велогонщик на такій самій дистанції виборов “бронзу” чемпіонату Європи в Берліні.

Перед початком перегонів Романа вважали фаворитом змагань – українець не підвів. Фото: Getty Images

Дует Любов Басова та Олена Старикова фінішували другими в командному спринті на велотреку. Для 30-річної Басової з Вінниці це вже п’ята медаль чемпіонатів Європи, а для 22-річної харків’янки Старикової – перша на дорослому чемпіонаті.

Любов Басова та Олена Старикова виграли “срібло” Євро-2018 з велотреку. Фото: AFP

Українська четвірка з академічної греблі: Євгенія Довгодько, Анастасія Коженкова, Олена Буряк та Дарина Верхогляд – завоювали срібло. А 28-річна Діана Димченко з Київської області взяла “бронзу” в жіночій одиночці. Торік Діана стала чемпіонкою світу з прибережного веслування.

Мікс-дует Олег Колодій і Софія Лискун взяли “золото” зі стрибків у воду. 25-річний миколаївець і 16-річна луганчанка обійшли німців і росіян.

Українці взяли “золото” зі стрибків у воду серед змішаних команд. Фото: Getty Images