24-річна українська важкоатлетка Ірина Деха здобула “золото” на чемпіонаті Європи з важкої атлетики у Москві. Вона стала абсолютною чемпіонкою у ваговій категорії до 75 кілограмів. Про це повідомляє Суспільне.

Українка здобула золоту нагороду за сумою двоборства (ривок та поштовх), так і в кожній з дисциплін окремо. Тобто у медальний залік турніру вона заробила одне “золото”, але у неофіційний “малий залік” – одразу три.

Так, Деха повторила результат української важкоатлетки Каміли Конотоп, яка теж стала абсолютною чемпіонкою Європи-2021, виборовши три золоті нагороди.

Зазначається, що і в ривку, і в поштовху Ірина Деха лише на 1 кілограм випередила свою головну суперницю, росіянку Яну Сотєєву. Третьою також стала спортсменка з Росії Анастасія Романова.

Для України – це друге “золото” на Євро-2021 і загальна третя нагорода. Для самої Ірини Дехи – це друга золота нагорода у кар’єрі. Вона стала четвертою українкою, яка двічі ставала чемпіонкою Європи.

Торік Деха перемогла на Кубку світу з важкої атлетики, який відбувся в італійському Римі.