Українець Романчук взяв друге “золото” на ЧЄ з плавання

Український плавець Михайло Романчук. Фото: AP

Український плавець Михайло Романчук знову здобув перемогу на Чемпіонаті Європи з плавання (у межах об’єднаного чемпіонату Європи). Цього разу це друге “золото”. Він проплив першим на дистанції 800 метрів вільним стилем.

Фінальний заплив Романчук почав невдало, однак йому вдалося вийти у лідери й перемогти. Другим приплив італієць Грегоріо Палтріньєрі, третім – німець Флоріан Веллброк.

Нагадаємо, раніше на чемпіонаті Європи з плавання Михайло Романчук виграв дві медалі – “золото” на 400 метрів вільним стилем та “срібло” на дистанції 1500 метрів.

Перший в історії об’єднаний чемпіонат Європи з літніх видів спорту триватиме до 12 серпня в шотландському Глазго та німецькому Берліні. Участь беруть 4,5 тисячі спортсменів. Вони змагаються в плаванні, стрибках у воду, синхронному плаванні, плаванні на відкритій воді, велотреку, велошосе, маунтінбайку, веломотокросу, гольфі, спортивній гімнастиці, академічному веслуванні, триатлоні та легкій атлетиці.  Переможець у кожному виді спорту стає чемпіоном Європи.

Наразі у скарбничці вітчизняних спортсменів уже 21 нагород: сім “золота”, десять “срібла” та чотири “бронзи” – шосте загальнокомандне місце із 26 країн.

Хто з українців іще підіймався на п’єдестал

Срібні нагороди здобули також 20-річна донеччанка Єлизавета Яхно й 22-річна харків’янка Анастасія Савчук. Друге місце вони посіли в технічній програмі з синхронного плавання серед дуетів.

Єлизавета Яхно й Анастасія Савчук – ліворуч. Фото: Getty Images

Окрім того, збірна України завоювала срібну медаль у довільній програмі та золоті в комбінованій і технічній програмі із синхронного плавання. За команду виступали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Валерія Апрелєва, Олександра Кашуба, Яна Наріжна, Катерина Різник, Аліна Шинкаренко, Марина та Владислава Алексіїви та Марта Федіна. Наймолодшій учасниці 16 років, найстаршій – 22 роки.

Збірна України із синхронного плавання завоювала другу медаль. Фото: НОК

До того ж, в індивідуальній технічній програмі Єлизавета Яхно взяла “срібло”.

22-річний Роман Гладиш зі Львова взяв золото з велотреку в дисципліні скретч. Це – індивідуальна велогонка на дистанції 15 кілометрів. Більшу частину гонки Роман провів у відриві від основної групи.

У 2017 році велогонщик на такій самій дистанції виборов “бронзу” чемпіонату Європи в Берліні.

Перед початком перегонів Романа вважали фаворитом змагань – українець не підвів. Фото: Getty Images

Дует Любов Басова та Олена Старикова фінішували другими в командному спринті на велотреку. Для 30-річної Басової з Вінниці це вже п’ята медаль чемпіонатів Європи, а для 22-річної харків’янки Старикової – перша на дорослому чемпіонаті.

Любов Басова та Олена Старикова виграли “срібло” Євро-2018 з велотреку. Фото: AFP

Українська четвірка з академічної греблі: Євгенія Довгодько, Анастасія Коженкова, Олена Буряк та Дарина Верхогляд – завоювали срібло. А 28-річна Діана Димченко з Київської області взяла “бронзу” в жіночій одиночці. Торік Діана стала чемпіонкою світу з прибережного веслування.

Мікс-дует Олег Колодій і Софія Лискун взяли “золото” зі стрибків у воду. 25-річний миколаївець і 16-річна луганчанка обійшли німців і росіян.

Українці взяли “золото” зі стрибків у воду серед змішаних команд. Фото: Getty Images

Олена Старикова стала срібною призеркою з велотреку на об’єднаному чемпіонаті Європи. 22-річна харків’янка в гіті на 500 метрів уступила тільки росіянці.

Український плавець Говоров виборов “золото” на чемпіонаті Європи на дистанції 50 метрів батерфляєм. Він показав результат 22,48, що на 0,31 соту гірше від його ж світового рекорду.