Шостий день Паралімпіади-2018: українці п’яті у медальному заліку

Наразі наша збірна посідає п'яте місце у медальному заліку Ігор. Фото: Facebook Валерій Сушкевич

Зимова Паралімпіада-2018 у Пхьончхані розпочалася 9 березня і триватиме до 18 березня. На “білих” змаганнях медалі розігруватимуть у шести видах спорту. Українці ж беруть участь лише у трьох: біатлон, лижні перегони і сноуборд.

Українську збірну представляють 30 спортсменів: 23 із них беруть участь у змаганнях, ще 10 – їхні гайди. Целюди, які допомагають спортсменам стартувати і пересуватися трасою.

Сьогодні, у шостий ігровий день, наші спортсмени участі в змаганнях не брали. Тому з’явилась чудова нагода трішки перепочити та повболівати за інших у півфінальних матчах зі следж-хокею та в турнірі з керлінгу на візках.

Наразі наша збірна посідає п’яте місце у медальному заліку Ігор. У скарбничці синьо-жовтих 16 медалей: 5 золотих, 4 срібні та 7 бронзових.

Лідирує команда США. Американські спортсмени завоювали 8 золотих нагород, 7 срібних та 6 бронзових. Другою йде команда нейтральних паралімпійських атлетів (NPA) – 6, 7, 4, третя позиція у словаків – 6, 2, 1 та четверта сходинка у французів – 5, 5, 3.

А вже завтра, 16 березня, українці змагатимуться у двох дисциплінах: біатлоні та сноуборді. Зокрема, Іван Ошаров стане першим українським сноубордистом за всю історію Паралімпіади.

Як повідомляв “Український інтерес”, 13 березня українські паралімпійці здобули шість медалей. Деталі четвертого змагального дня читайте тут.

Із часів нашої першої зимової Паралімпіади у Нагано 1998 року, українська збірна завоювала 90 медалей, 20 з яких – “золоті”. Україна завжди була однією із фаворитів змагань, адже останні три Паралімпіади завершувала у п’ятірці найсильніших команд світу.

Так, у Сочі 2014 року українські паралімпійці вибороли 25 медалей: 5 золотих, 9 срібних і 11 бронзових медалей.