Пізно ввечері 22 червня помер митрополит Черкаський і Канівський Софроній, якого вважали лідером “проукраїнського крила” в Українській православній церкві (Московського патріархату).

Повідомляється, що він помер на 81-му році життя після тривалої і виснажливої хвороби.

Владика керував Черкаською єпархією 28 років. За його служіння було відновлено сотні понівечених храмів та відродилися монастирі Черкащини.

Він народився 15 лютого 1940 року в селі Мнишин на Рівненщині. Після закінчення середньої школи в 1957 році працював на будівництві. З 1960 року служив в армії.

Протягом 1966-1970 років навчався в Московській духовній академії, закінчив її зі ступенем кандидата богослов’я. З 1970 до 1972 рік працював при МДА професорським стипендіатом, співробітником Церковно-археологічного кабінету і старшим екскурсоводом.

24 листопада 1968 року був висвячений у сан диякона. 1971 року прийняв чернечий постриг на честь святого Софронія, єпископа Іркутського. 7 січня 1973 року висвячений у сан ієромонаха. 1977 року – возведений у сан ігумена. Протягом 1974-1979 років викладав у МДАіС.

Упродовж 1979-1987 років – настоятель храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Черкасах.

У 1987-1989 роках – настоятель Спасо-Преображенського храму в місті Городищі. З 1989 до 1992 року – настоятель Свято-Борисо-Глібського храму в місті Бориспіль на Київщині. 1992 року возведений у сан архімандрита.

9 серпня 1992 року відбулася хіротонія архімандрита Софронія в єпископа Черкаського й Канівського. 3 листопада 2000 року возведений у сан архієпископа. 24 вересня 2008 року возведений у сан митрополита.

Сподобався матеріал? Підтримай "Український інтерес". Інформаційний фронт, знання – це важливо. Приватбанк 5457 0822 9082 5491 Монобанк 4441 1144 0359 2361 PayPal – [email protected]