У середу, 18 березня, оголосили номінантів четвертої національної кінопремії “Золота дзиґа”.

На участь у кінопремії подали 88 повнометражних та короткометражних стрічок. Цього року “Золоту дзиґу” вручатимуть у 23 номінаціях. Серед них – дві нові: “Відкриття року” та “Найкращі візуальні ефекти”.

Цьогоріч лідерами за кількістю номінацій стали фільми “Додому” (11), “Мої думки тихі” (9), “Гуцулка Ксеня”(9), “Вулкан”(8) та “Захар Беркут” (7).

Найкращий фільм:

  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

Найкраща режисерська робота:

  • Наріман Алієв (“Додому”)
  • Роман Бондарчук (“Вулкан”)
  • Антоніо Лукіч (“Мої думки тихі”)

Найкраща робота художника-постановника:

  • Маргарита Кулік (“Мої думки тихі”)
  • Владлен Одуденко (“Захар Беркут”)
  • Владлен Одуденко (“Додому”)

Найкращий сценарій:

  • Валерія Кальченко, Антоніо Лукіч (“Мої думки тихі”)
  • Марися Нікітюк, Наріман Алієв (“Додому”)
  • Алла Тютюнник Алла, Дар’я Аверченко Дар’я, Роман Бондарчук (“Вулкан”)

Найкраща операторська робота:

  • Вадим Ільков (“Вулкан”)
  • Юрій Король (“Захар Беркут”)
  • Антон Фурса (“Додому”)

Найкраща жіноча роль:

  • Ірма Вітовська-Ванца (“Мої думки тихі”)
  • Христина Дейлик (“Вулкан”)
  • Варвара Лущик (“Гуцулка Ксеня”)

Найкраща жіноча роль другого плану:

  • Ірина Веренич-Островська (“Мої думки тихі”)
  • Катерина Молчанова (“Гуцулка Ксеня”)
  • Наталя Сумська (“Чорний ворон”)
  • Лариса Яценко (“Додому”)

Найкраща чоловіча роль:

  • Андрій Лідаговський (“Мої думки тихі”)
  • Ахтем Сеітаблаєв (“Додому”)
  • Сергій Степанський (Вулкан”)

Найкраща чоловіча роль другого плану:

  • Ремзі Білялов (“Додому”)
  • Віктор Жданов (“Вулкан”)
  • Віталій Салій (“Крути 1918”)

Найкращий документальний фільм:

  • Людина з табуретом
  • Панорама
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго

Найкращий короткометражний анімаційний фільм:

  • Кохання
  • Петрівка-реквієм
  • Пуповина

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

  • Анна
  • Знебарвлена
  • У нашій синагозі

Премія глядацьких симпатій:

  • “Давай танцюй” (режисер Олександр Березань)
  • “Заборонений” (режисер Роман Бровко)
  • “Захар Беркут” (режисер Ахтем Сеітаблаєв, Джон Вінн)
  • “Зустріч однокласників” (режисер Валентин Шпаков)
  • “Клара та чарівний дракон” (режисер Олександр Клименко)
  • “Крути 1918” (режисер Олексій Шапарєв)
  • “Свінгери 2” (режисер Андрейс Екіс)
  • “Фокстер і Макс” (режисер Анатолій Матешко)
  • “Ціна правди” (режисер Аґнешка Голланд)
  • “Я, ти, він, вона” (режисер Володимир Зеленський, Девід Додсон).

Переможців кінопремії назвуть 28 квітня на церемонії, яка відбудеться в онлайновому форматі.

Читайте нас також у Facebook, Telegram, Twitter, дивіться в Instagram