Українська дзюдоїстка Дар’я Білодід стала двократною чемпіонкою світу. Вже другий рік поспіль у фіналі світової першості вона перемагає спортсменку з Японії Фуну Тонакі.

Свій триумф 18-річна киянка повторила в Японії в перший день чемпіонату. На шляху до “золотого” п’єдесталу вона впевнено поборола суперниць з Португалії, Росії, Іспанії та Монголії. Змагання триватимуть в Токіо до 1 вересня.

Цікаво, що торік Білодід стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу з дзюдо. Цей титул вона здобула в 17 років. Дівчина виступає в категорії до 48 кілограмів.

Нагадаємо, у 2019 році Білодід встигла завоювати “золото” Європейських ігор, які тривали з 21 до 30 червня у Мінську. Тоді українська команда посіла третє місце у загальному командному заліку. Всього у скарбничці “синьо-жовтих” була 51 медаль: 16 золотих, 17 срібних та 18 бронзових.

До слова, Дар’я захищатиме честь країни на Олімпійських іграх-2020, які відбудуться в Токіо.