У Токіо завершилася церемонія закриття XVI літніх Паралімпійських ігор. В урочистій події взяли участь представники 162-х збірних та близько 850 VIP-гостей, передає Укрінформ.

Прапор України під час Параду націй ніс дворазовий паралімпійський чемпіон з кульової стрільби Василь Ковальчук. У Токіо 48-річний спортсмен завоював дві нагорди – “срібло” та “бронзу”. Загалом на рахунку спортсмена чотири паралімпійські медалі.

Церемонію відвідав кронпринц Японії Фуміхіто Акісіно. Відбулася традиційна передача паралімпійського прапора наступному місту-господарю Ігор – Парижу. Урочистості завершилися погашенням паралімпійського вогню.

Медальний залік Паралімпіади-2020 (топ-10):

1. Китай – 96 “золото” + 60 “срібло” + 51 “бронза” (207)

Україна на Паралімпіаді в Токіо:

• Україну на змаганнях представляли 143 спортсмени в 15 видах спорту.
  • Упродовж 12-ти змагальних днів українські спортсмени здобули медалі в 10-ти видах спорту з 15-ти, в яких змагалися.
  • Українська збірна у загальнокомандному медальному заліку Паралімпіади посіла шосте місце та п’яте місце за кількістю медалей (98 медалей: 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових).
  • 98 медалей – це другий результат в історії Паралімпійських ігор для України після ігор в Ріо (117 медалей).
  • Наймедальнішим для України стало плавання – 43 нагороди (14-18-11), а на другому місці легка атлетика – 24 (6-15-3). У кульовій стрільбі українці розділили перше місце за кількістю медалей з Китаєм – по шість.
  • Український плавець Максим Крипак став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади (7 медалей: 5 золотих, 1 срібна, 1 бронзова).
  • Вперше з 2004 року українська збірна не змогла потрапити до топ-5 медального заліку Паралімпіади (включаючи як літні, так і зимові Ігри).

Частина української збірної у неділю 5 вересня повернулася з Паралімпійських ігор у Токіо, де завершили змагання. В аеропорт «Бориспіль» прибули 126 осіб: тренери, медики, спортсмени та президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

Серед тих, хто повернувся – плавець Максим Крипак, який став найтитулованішим спортсменом Паралімпійських ігор у Токіо; настільний тенісист Іван Май, який здобув дві «бронзи»; паралімпійська чемпіонка зі стрибків у довжину Оксана Зубковська.

Ще частина спортсменів та делегації мають повернутися в Україну вночі 6 вересня. Імовірно, йдеться і про команду зі стрільби, яка завершила змагання лише 5 вересня.

Нагадаємо, XVII літні Паралімпійські ігри пройдуть з 28 серпня по 8 вересня 2024 року в столиці Франції Парижі.