На молодіжному Чемпіонаті світу, якій відбувався в Іспанії, перемогу отримала юна спортсменка з Краматорська. 16-річна Каміла Грищенко стала чемпіонкою світу з бліцу (різновид швидких шахів), повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

У змаганнях серед дівчат до 18 років з бліцу українка набрала 8 балів у 9 турах, випередивши представницю США Сашу Коноваленко та польку Вікторія Сову, у яких по 6 балів. У турнірі з рапіду (швидкі шахи) Каміла посіла 5 місце.

Суперницями української шахістки були 14 спортсменок із В’єтнаму, Естонії, Іспанії, Італії, Польщі, Росії, Словенії, США та Чилі.

Загалом у змаганнях брали участь 178 спортсменів із 22 країн у вікових категоріях до 14, 16 та 18 років.

Каміла Грищенко – вихованка шахового клубу імені Олександра Момота. У шахи грає з шести років. Дівчина є чемпіонкою Європи зі швидких шахів 2018 року, а в 2019-му стала бронзовою призеркою Чемпіонату світу з шахів серед школярів та кращою серед шахісток на першому чемпіонаті України серед аматорів.

Цьогоріч на чемпіонаті Європи з шахів у категорії серед дівчат до 10 років львів’янка Анастасія Гнатишин виборола “срібло”. Дев’ятирічна українка показала найкращий результат з усієї української команди.

А у Вінниці встановили новий національний рекорд із наймасовішого дитячого шахового турніру. Перший міжнародний турнір “1st Vinnytsia International Golden Youth Cup” зібрав 648 спортсменів.