У Лос-Анджелесі визначились, хто може отримати “Оскар”

Американська академія кіномистецтв оголосила номінантів премії “Оскар”.

Рекордсменом стала стрічка режисера Гільєрмо дель Торо “Форма води”, яка потрапила одразу в 13 номінацій, включно з “найкращим фільмом”. У восьми номінаціях “Дюнкерк”, а в семи представлена “Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі”.

Цьогоріч це вже буде 90-та церемонія. Вручатимуть премії 4 березня традиційно у Лос-Анджелесі.

За звання “Кращий фільм року” боротимуться дев’ять фільмів:

  • “Назви мене своїм ім’ям” (Call Me By Your Name)
  • “Темні часи” (Darkest Hour)
  • “Дюнкерк” (Dunkirk)
  • “Пастка” (Get Out)
  • “Леді-Птаха” (Lady Bird)
  • “Примарна нитка” (Phantom Thread)
  • “Секретне досьє” (The Post)
  • “Форма води” (The Shape of Water)
  • “Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі” (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Найкращий актор провідної ролі:

  • Тімоті Шалемей – “Назви мене своїм ім’ям”
  • Деніел Дей-Льюїс – “Примарна нитка”
  • Даніель Калуя – “Пастка”
  • Гері Олдмен – “Темні часи”
  • Дензел Вашингтон – “Роман Ізраел, Esq.”
Фото: unian.ua

Найкращий актор другого плану:

  • Віллем Дефо
  • Вуді Гаррельсон
  • Річард Дженкінс
  • Крістофер Пламмер
  • Сем Рокуелл
Фото: unian.ua

Найкраща актриса провідної ролі:

  • Саллі Гокінс – “Форма води”
  • Френсіс Макдорманд – “Три білборди за межами Еббінга, штат Міссурі”
  • Марго Роббі – “Я, Тоня”
  • Сірша Ронан – “Леді-Птаха”
  • Меріл Стріп – “Секретне досьє”
Фото: unian.ua

Найкраща жіноча роль другого плану:

  • Мері Джей Блайдж, Ферма “Мадбаунд”
  • Еллісон Дженні, “Тоня проти всіх”
  • Лорі Меткаф, “Леді-Птаха”
  • Леслі Менвілл, “Примарна нитка”
  • Октавія Спенсер, “Форма води”
Фото: unian.ua

Кращий режисер: 

Крістофер Нолан – “Дюнкерк”
Джордан Піл – “Пастка”
Ґрета Ґервіґ – “Леді-Птаха”
Пол Томас Андерсон – “Примарна нитка”
Гільєрмо дель Торо – “Форма води”

Кращий анімаційний повнометражний фільм:

  • “Бос-молокосос”
  • “Мисливиця”
  • “Таємниця Коко”
  • “Фердинанд”
  • “Ван Гог. З любов’ю, Вінсент”

Кращий оператор: 

  • “Той, що біжить по лезу 2049”
  • “Темні часи”
  • “Дюнкерк”
  • Ферма “Мадбаунд”
  • “Форма води”

Краща пісня:

  • “Mighty river” – Ферма “Мадбаунд”
  • “Mystery of love” – “Клич мене своїм ім’ям”
  • “Remember me” – “Таємниця Коко”
  • “Stand up for something” – “Маршалл”
  • “This is me” – “Найвеличніший шоумен”

Кращий фільм іноземною мовою:

  • “Фантастична жінка” – Чилі
  • “Образа” – Ліван
  • “Нелюбов” – Росія
  • “Тіло і душа” – Угорщина
  • “Квадрат” – Швеція

Кращі візуальні ефекти:

  • “Той, що біжить по лезу 2049”
  • “Вартові Галактики. Частина 2”
  • “Конг: Острів черепа”
  • “Зоряні війни: Останні джедаї”
  • “Планета мавп: Війна”

Кращий документальний фільм:

  • “Abacus: Досить маленький для в’язниці”
  • “Обличчя села”
  • “Ікар”
  • “Останні люди Алеппо”
  • “Стронг-Айленд”

Кращий дизайн костюмів:

  • “Красуня і чудовисько”
  • “Темні часи”
  • “Примарна нитка”
  • “Форма води”
  • “Вікторія і Абдул”

Загалом оголосили номінантів у 27 категоріях, 11 із яких стосуються технічних аспектів кіновиробницва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.